Pro jednotlivce

Poskytujeme šest základních typů léčebně regeneračních programů uskutečňovaných v našich zařízeních. Nedílnou součástí programu je vstupní vyšetření, na jehož základě bude specifikován výběr terapeutických či regeneračních prostředků. Vybraný program v závislosti na individuálních potřebách klientů bude detailně upřesněn či modifikován bez navýšení finančních prostředků.

Program „Bolest
Je určen klientům, kteří již mají osobní zkušenost s bolestivými stavy pohybového aparátu, které přicházejí s určitým typem předchozí zátěže více či méně pravidelně (po sportu, jízdě autem apod.), nebo pro klienty, kteří jsou léčeni v jiných zařízeních dlouhodobě neúspěšně nebo s krátkodobým efektem. Předpokládáme dlouhodobější spolupráci mezi terapeutem a klientem.

Program „Diagnostika
Je určen klientům, kteří chtějí získat podrobné informace o současném stavu svého pohybového aparátu. Detailně zmapujeme statické a dynamické funkce pohybového aparátu klienta, vyšetříme základní pohybové návyky, navrhneme jejich korekci a provedeme zácvik autoterapie či instruktáž individuálního domácího cvičebního programu. V případě potřeby ve spolupráci s našimi ambulantními specialisty (neurolog, ortoped, revmatolog apod.) provedeme screening strukturálních poruch, např. degenerativních onemocnění, deformit apod.

Program „Zádová pohotovost
Toto je ojedinělá služba, která je určena klientům s akutními obtížemi (akutní blokády, úrazy apod.). Už se nemusíte několik dní trápit s bolestí za krkem, s bolestí zad apod. a čekat, kdy na vás bude mít lékař čas. My vám pomůžeme do několika hodin! Stačí jen zavolat. Cílem terapeutické jednotky je urychlené odstranění obtíží z důvodu zmírnění následků, neboť víme, že čím dříve se zahájí léčba, tím jsou důsledky problému menší.

Program „Prevence
Je určen uvědomělým klientům, kteří v současnosti nemají akutní či chronické obtíže, ale uvědomují si možné riziko jejich vzniku. V rámci programu si klienti osvojí návyky správného držení těla během dne, budou jim demonstrovány přetěžující pohybové návyky a možnosti, jak se jich vyvarovat. Diskutována je i otázka ergonomie pracoviště (vztah mezi člověkem a technickými prostředky) včetně vhodnosti použití kompenzačních pomůcek, jako jsou sedací klíny, bederní opěrky aj.

Program „Gravidita
Je určen klientkám, které plánují těhotenství, nebo již jsou těhotné. V rámci programu diagnostikujeme a determinujeme rizikové oblasti pohybového aparátu, které brání úspěšnému zahájení těhotenství dle Mojžíšové, nebo budou v průběhu fyziologického těhotenství vystaveny zvýšené statické zátěži. V různých stadiích těhotenství vhodně kombinujeme (individuální i skupinovou formou) terapeutické jednotky, které zahrnují léčebně rehabilitační i regenerační část. Ve finální fázi těhotenství odstraňujeme akutní bolesti dolní části zad, mezi lopatkami či krční páteře. Porodem to nekončí. Naše specializovaná péče pokračuje i po porodu. Program zejména doporučujeme klientkám, které mají bolestivou jizvu po porodu císařským řezem. Máme mnohaletou zkušenost s péčí o tyto „aktivní“ jizvy a vyvinuli jsme vlastní terapeutický postup, jak tento problém řešit. Předpokládáme dlouhodobější spolupráci mezi terapeutem a klientem.

Program „Regenerace

Je určen klientům, kteří jsou vystaveni zvýšené fyzické a emoční zátěži. Program probíhá převážně v provozovně „Právnická fakulta“ a zahrnuje saunu, celotělovou vířivou lázeň, masáž, lymfatickou drenáž Cena a délka trvání procedury jsou uvedeny v ceníku regeneračních procedur.

Práce

Hledáme nové lidi do týmu
na pozici fyzioterapeuta.
V případě zájmu posílejte
své životopisy na
info@rehaland.cz

Rehaland

Jsme nestátní zdravotnické
zařízení poskytující
profesionální služby
v oblasti léčebné
rehabilitace dětí
a dospělých, ve všech
klinických oborech.

Zádová pohotovost


Řešení akutních potíží

Poskytujeme masáž
regenerační. léčebnou,
sportovní, klasickou
reflexní, lymfatickou,
shiatsu nebo reiki.

Víte že

poskytujeme službu: Zádová pohotovost (při akutních stavech), kde je garance zahájení léčby do několika hodin od kontaktu s Vámi.

Klientská linka pro všechna pracoviště

724 238 138

od 8:00 do 16:30 hod.

V terapii využíváme veškeré
současné fyzioterapeutické
metody a přístupy

Kontakty

Poliklinika Palackého 5
222 313 771

Právnická fakulta UK
724 238 138

Ženské domovy
724 281 137

Víte že

Můžete udělat svému blízkému radost díky dárkovému poukazu na jakékoliv rehabilitační či regenerační procedury.

Finská sauna

Nově nabízíme finskou
saunu s možností
suchých zábalů.

Nejbližší možný termín Vaší rehabilitace

poliklinika Palackého: příští týden

Právnická fakulta: příští týden

Ženské domovy: zítra