pro těhotné

Na základě individuální konzultace poskytujeme našim těhotným klientkám komplexní léčebnou a preventivní rehabilitační péči.
  

V rámci individuální terapeutické jednotky je nabízeno našim klientkám osvojení základních principů (dechová cvičení – aktivita a práce s bránicí; aktivita pánevního dna – posílení ale i jeho relaxace; práce s neustále se měnícím těžištěm, …), které jsou posléze využity ve všeobecných, ale i specifických těhotenských cvičení (posilovací a relaxační techniky; dechové cvičení, cévní cvičení, …). V nabídce odborné rehabilitační péče jsou řešeny případné akutní potíže (bolesti dolní části zad, bolesti v oblasti křížokyčelního skloubení a kyčelních kloubů, bolesti žeber či hrudní páteře, …), které jsou spojeny s přirozenými změnami pohybového aparátu doprovázející fyziologické těhotenství.
  

Další a hojně využívanou nabídkou je skupinové těhotenské cvičení. Pod tímto pojmem si mohou nastávající maminky představit hodinu specifického léčebného tělocviku vedenou fyzioterapeutem. Do skupin těhotenského cvičení jsou zvány ženy, které jsou okolo 16. tého týdne těhotenství. Zařazení do skupinky cvičících žen předchází individuální konzultace s fyzioterapeutem, který provede základní vstupního vyšetření pohybového aparátu, které je specificky zaměřené na probíhající těhotenství. Samotnou náplní skupinového cvičení těhotných žen je procvičení všech svalových skupin (s využitím rehabilitačních pomůcek), nácvik dechových a relaxačních technik a v neposlední řadě i polohování nastávajících maminky (spánkové polohy, úlevové polohy, správný sed a zvedání břemen, …). Cvičení probíhá pravidelně jedenkrát týdně v dopoledních hodinách ve sportovním sále posilovny Právnické fakulty – provozovna Právnická fakulta. Náš program cvičení pomůže těhotným ženám získat celkovou fyzickou kondici ke zvládnutí porodu, napomáhá správnému držení těla a příznivě ovlivňuje vývoj plodu. Skupinové těhotenské cvičení je organizováno v případě, že je možno vytvořit skupinu v minimálním počtu 5 těhotných. Jinak cvičíme individuálně.
  

Program „Gravidita
  

Je určen klientkám, které plánují těhotenství, nebo již jsou těhotné. V rámci programu diagnostikujeme a determinujeme rizikové oblasti pohybového aparátu, které brání úspěšnému zahájení těhotenství dle Mojžíšové, nebo budou v průběhu fyziologického těhotenství vystaveny zvýšené statické zátěži. V různých stadiích těhotenství vhodně kombinujeme (individuální i skupinovou formou) terapeutické jednotky, které zahrnují léčebně rehabilitační i regenerační část. Ve finální fázi těhotenství odstraňujeme akutní bolesti dolní části zad, mezi lopatkami či krční páteře. Porodem to nekončí. Naše specializovaná péče pokračuje i po porodu. Program zejména doporučujeme klientkám, které mají bolestivou jizvu po porodu císařským řezem. Máme mnohaletou zkušenost s péčí o tyto „aktivní“ jizvy a vyvinuli jsme vlastní terapeutický postup, jak tento problém řešit. Předpokládáme dlouhodobější spolupráci mezi terapeutem a klientem.

Práce

Hledáme nové lidi do týmu
na pozici fyzioterapeuta.
V případě zájmu posílejte
své životopisy na
info@rehaland.cz

Rehaland

Jsme nestátní zdravotnické
zařízení poskytující
profesionální služby
v oblasti léčebné
rehabilitace dětí
a dospělých, ve všech
klinických oborech.

Zádová pohotovost


Řešení akutních potíží

Poskytujeme masáž
regenerační. léčebnou,
sportovní, klasickou
reflexní, lymfatickou,
shiatsu nebo reiki.

Víte že

poskytujeme službu: Zádová pohotovost (při akutních stavech), kde je garance zahájení léčby do několika hodin od kontaktu s Vámi.

Klientská linka pro všechna pracoviště

724 238 138

od 8:00 do 16:30 hod.

V terapii využíváme veškeré
současné fyzioterapeutické
metody a přístupy

Kontakty

Poliklinika Palackého 5
222 313 771

Právnická fakulta UK
724 238 138

Ženské domovy
724 281 137

Víte že

Můžete udělat svému blízkému radost díky dárkovému poukazu na jakékoliv rehabilitační či regenerační procedury.

Finská sauna

Nově nabízíme finskou
saunu s možností
suchých zábalů.

Nejbližší možný termín Vaší rehabilitace

poliklinika Palackého: příští týden

Právnická fakulta: příští týden

Ženské domovy: zítra